SEGÉDANYAG A SZINTEKHEZ

Segítséget szeretnénk nyújtani abban, hogy el tudd dönteni, melyik lenne gyermeked számára a legmegfelelőbb csoport. A döntésben a beiratkozás alkalmával oktatóink is segítséget adnak. Fordulj hozzánk bizalommal!

További kérdéssel keresd

Krakler Kata síiskola vezetőt: +36 70 376 0634

CSOPORTOK ÉS SZINTEK

Kezdő baby csoport

34-RGP_3845.jpg

A csoportok maximális létszáma 6 fő.

A Baby csoportba jelentkezni a harmadik életévét betöltött kortól lehet.

Ezt a csoportot azoknak a gyerekeknek indítjuk, akik teljesen kezdők. 3-4 éves korosztálynál nagy elvárásokat ne támasszunk a gyermek felé. Náluk elsődleges a játékosság, ezért foglalkozásaink rendkívül játékosak és több pihenőt is tartunk ezekben a csoportokban.

A tanfolyam alkalmával megismerkednek a gyerekek az alapokkal, de náluk több időt vesz igénybe ezek elsajátítása.

Viszonylag önállóan viszik majd felszerelésüket, csatolnak fel és le. Segítséggel oldalaznak és csúsznak. A hóeke megtanulásához több időre van szükségük.

Teljes szezon után (szeptember-április) a középhaladó– (4-6) csoportban lehet folytatni, előzetes szintfelmérés után.

A foglalkozás 45 perces!

Kezdő csoport

A csoportok maximális létszáma 6 fő.

A kezdő csoportba jelentkezni a negyedik életévét betöltött kortól lehet.

Kezdő csoportokba várjuk azokat a gyerekeket, akik először próbálják ki a síelést vagy kevés alkalommal volt módjuk sílécen állni.

A kezdő csoportokban a tanítványok megtanulják az alapokat:

- felszerelés hordása segítséggel

- síléc fel és lecsatolása

- léchez szoktatás

szőnyegen egyhelyben majd mozgásban végzett játékos egyensúlyi gyakorlatok először egy léccel majd kettővel

műanyagon egyhelyben majd mozgásban végzett játékos egyensúlyi gyakorlatok először egy léccel majd kettővel

- oldalazás

a síléc hegy felöli élein történő oldalirányú fellépegetés párhuzamos lécekkel

- egyenes siklás

párhuzamos lécekkel esésvonalban történő siklás, úgy hogy a sílécek a talpakon vannak

- hóekecsúszás

a sílécek hóeke helyzetbe helyezése, esésvonalban történő csúszás

- fékező hóeke

hóeke helyzetben fékezés

- megállás

- felvonózás

beszállás segítséggel

meghatározott helyen – kb. a pálya alsó negyedénél - történő kiszállás segítséggel

- hóekeívelés

hóeke helyzetben 3-4 kanyar megtétele bóják között

Teljes szezon után (szeptember-április) a korosztálynak megfelelő

középhaladó– csoportban lehet folytatni, előzetes szintfelmérés után.

Középhaladó – csoportok

91-RGP_3994.jpg

A csoportok maximális létszáma 8 fő.

Korosztálynak megfelelően a középhaladó- csoportjainkba azokat a tanítványokat invitáljuk, akik a kezdő csoportokban az alapokat elsajátították és az ott megszerzett tudást szeretnék elmélyíteni.

Az oktatás folyamán megtanulnak:

- felszerelés hordása segítség nélkül

. önállóan fel és lecsatolni

- önállóan használni a felvonót

- kontrolállt sebességgel biztonságosan csúszni

megállni

- hóekében 6-7 ívet kanyarodni bóják között

Középhaladó+ csoport:

A középhaladó csoportot azoknak a gyereknek ajánljuk, akik önállóan használják a síliftet ki és beszállásnál is. Biztonságosan, kontrolállt sebességgel csúsznak meredekebb terepen is.

Az ezen a szinten síelő tanítványoknak megtanítjuk a támasztott lendületet (párhuzamos lécvezetés rávezető gyakorlata), majd a párhuzamos lécvezetést.

Az oktatás folyamán a gyerekek megismerkednek a síbotokkal is. Először egy majd két bottal játékos feladatokat végeznek.

Ezen a szinten fontos a „kilométerszerzés”, ezért az oktatás folyamán nagy hangsúlyt fektetünk arra, hogy az óra minél „pörgősebb” legyen, sokat csússzanak a gyerekek.

Haladó csoport:

Haladó csoportjainkban igyekszünk a hóekét nagymértékben „eltűntetni”. Ezen a szinten tanulják a gyerekek az élezés alapjait a pálya alsóbb (lankásabb, szélesebb) szakaszain, valamint nagyrészt bottal síelnek. Megtanulnak nagyobb tempóval is biztonságosan csúszni, valamint a pálya alsóbb szakaszán ugratni is.